So what if I want to purchase 3 shares? My family drinks about 3 gallons of milk per week. How much will this cost me?

February 28, 2017
[ssba]

EXAMPLE — COST FOR 3 SHARES

  • Purchase of 3 Shares x $14 per share =$42.00
  • Consumables (jars) fee, 3 shares x $20 per share = $60.00
  • Monthly Boarding Fees 3 Shares x $37/4 weeks = $111.00
  • Total Start Up Cost = $213
  • Renewal Amount Every 4 Weeks = $153

Comments are closed.